قیمت سند اجاره ای جهت آزادی زندانی | اجاره سند

4.9/5 - (78 امتیاز)

قیمت اجاره سند برای زندانی در تهران معادل پانزده درصد مبلغ وثیقه می باشد. قیمت سند اجاره ای در تهران و حومه و شهر کرج تقریبا یکسان است.هزینه اجاره وثیقه برای زندانی در شهرستان ها متفاوت است. هزینه اجاره وثیقه در شهرهای کلان مثل قیمت اجاره وثیقه در مشهد حداقل دوازده درصد است و قسمت اجاره وثیقه در اصفهان نیز به همین صورت است.

یعنی اگر خود سند اجاره ای در این شهرها باشد.ولی هزینه اجاره سند در شهرهای کوچک بسیار متفاوت است. مثلا هزینه اجاره سند از شهرستان های کم جمعیت تقریبا ده درصد می باشد.البته تفاوت قیمت وثیقه اجاره ای از شهرستان با قیمت وثیقه اجاره ای تهران و حومه به مدت زمان انجام کارشناسی و بازداشت وثیقه بر میگردد.بعضی اوقات نیز اصرار بعضی از قضات به قبول فقط سند اجاره ای تهران و حومه موجب افزایش هزینه سند اجاره ای تهران نسبت به هزینه سند اجاره ای قم و اصفهان و مشهد و دیگر شهرها می گردد.

استعلام قیمت سند اجاره ای

برای استعلام قیمت سند اجاره ای و یا اجاره سند، اجاره وثیقه، تهیه وثیقه در کمترین زمان ممکن با تیم پشتیبانی گروه وکلای ققنوس تماس بگیرید تا شما عزیزان را در کمترین زمان ممکن یاری بدهد و بتوانند گره از مشکلات شما باز نمایند. در امر اجاره سند که بسیار حساس می باشد در انتخاب جایی که میخواهید سند تهیه نمایید دقت زیادی داشته باشید چرا که در صورت اعتماد و اطمینان به مکان هایی که به صورت کلاهبرداری تاسیس شده است نه تنها گره از مشکلات شما نمی گشایند بلکه مشکلی دیگر به مشکلات شما می افزایند.

لذا گروه وکلای ققنوس به شما پیشنهاد می دهد که در این موضوع با دقت و استعلام از مکان درخواستی سند پیگیر موضوعتان باشید.

اجاره سند

اجاره سند و مشکلات تهیه آن

تهیه سند برای وثیقه امروزه امری بسیار سخت شده است و یکی از موجبات افزایش آمار زندانیان به دلیل عجز از تودیع وثیقه است. لذا، دادستان کشور به طور ویژه دستور پذیرش اموال منقول مثل خودرو را نیز به شرط توقیف فیزیکی در پارکینگ به جای اموال غیر منقول داد.

بنابراین، برای وثیقه های پایین عملا سند اجاره ای نیز نیاز نیست. چون الحمدلله بخش اعظمی از متهمین و خانواده آنان حداقل مالکیت یک خودرو را دارند. پس دیگر نیازی به سند اجاره ای ندارند.  به این معنا که بعدا می توانند سر فرصت پس از آزادی زندانی از آشنایان سند برای زندانی تأمین نمایند و یا در بدترین حالت اجاره سند برای آزادی زندانی تهیه و پیدا نمایند. انشاالله دستگاه قضایی هر چه زودتر نسبت به اتخاذ چنین تصمیماتی تسریع نماید و البته بلافاصله ابلاغ و اجرا گردد.

مشاوره تخصصی سند اجاره ای

در روزگاری زندگی می کنیم که به اصطلاح مدرن و آمیخته با تکنولوژی است. امروزه دیگر کسی مثل گذشته ها زندگی نمی کند و این پیشرفت به نوعی باعث افزایش اختلاف ها و بروز مشکلاتی جدید شده است که قبلا قابل تصور نبود.

مثل کلاهبرداری های اینترنتی و موارد این چنینی که تا چند دهه قبل کسی احتمالش را هم نمی داد. به همین سبب و افزایش مشکلات در جامعه نیاز به کمک و همراهی نیز بیشتر در بین مردم احساس می شود.

یکی از این کمک ها ارائه سند به عنوان وثیقه برای افرادی که مالک نبوده و یا سندی آزاد در آن واحد ندارند است. گروه حقوقی ما با ارائه مشاوره ای تخصصی در زمینه ارائه سند برای آزادی زندانی و با بهره مندی از تیمی زبده و مجرب بعد از بررسی تخصصی و با کمترین هزینه و در سریع ترین وقت به صورت قانونی آماده کمک و همراهی شما عزیزان می باشد.

قیمت سند اجاره ای برای دادگاه
قیمت سند اجاره ای برای دادگاه

قیمت سند اجاره ای چقدر است؟

وقتی صحبت از سند اجاره ای می شود بیشترین سوالی که در ذهن همه هست قیمت سند اجاره ای و نرخ اجاره این اسناد برای وثیقه و ضمانت است. این که اجاره اسناد در مقابل پرداخت وجه انجام می شود مسلم است ولی سوال از این جهت پیش می آید که این نرخ چگونه و به چه روشی محاسبه می شود و در این احتساب قیمت سند اجاره ای چه مواردی نقش دارند.

عموم مردم فکر می کنند قیمت سند اجاره ای  براساس تعداد سند محاسبه می شود و مثالا رقم مشخصی پنجاه یا صد و یا دویست میلیون تومان به ازای هر سند دریافت می کنند. برخی دیگر نیز بر این باورند که کارشناسان ارزش ریالی ملک را به نرخ روز محاسبه و به نسبت قیمت آن اجاره را تعیین می کنند مثلا پنج یا ده و یا پانزده درصد ارزش کل ملک. ولی برخلاف باور عمومی این موضوع صحت ندارد و در تعیین قیمت سند اجاره ای اسناد موارد مختلفی تاثیر گذار است.

اجاره سند

چه فاکتورهایی در تعیین قیمت سند اجاره ای موثر است؟

به همین سبب است که گروه حقوقی ما از زبده ترین ها در این راه استفاده می نماید تا با کارشناسی های دقیق سند و ملک و پرونده شخص درخواست کننده را بررسی و با دیدی جامع به همه جوانب موضوع قرارداد را طوری تنظیم می نمایند تا ضرری متوجه دارنده سند و دریافت کننده آن نگردد.

همانطور که گفتیم فاکتورهای متنوعی در این خصوص مد نظر قرار می گیرد و صرف تعیین قیمت سند اجاره ای با توجه به سند و عدم بررسی شرایط طرف دریافت کننده نه تنها درست نیست بلکه ممکن است باعث اجحاف در حق هر دو طرف می شود.پس با این توضیحات نمی توان قیمت سند اجاره ای مشخص و معینی در این خصوص اعلام کرد و شما می توانید از طریق ارتباط تلفنی و یا مراجعه حضوری و بیان شرایطتان مناسب ترین پیشنهاد ها با کمترین نرخ را دریافت نمایید.

قیمت سند اجاره ای
قیمت سند اجاره ای

سند اجاره ای چه زمان می تواند سودمند باشد؟

اجاره سند برای وثیقه و ضمانت در جاهای مختلفی می تواند کاربرد داشته باشد ولی یکی از مهمترین آن ها ارائه بابت وثیقه قضایی است که مقام قضایی محترم صادر می نماید. برای مثال شخصی بابت پرونده ای کیفری به جهت انجام جرمی احضار و اتهاماتی بر او وارد می شود و حتی احتمال دارد به جهت شرایط به وقوع آمده روانی زندان نیز بشود.

در این حال بسته به شرایط پرونده و نوع موارد اتهامی قاضی مربوطه قراری صادر می کند تا شخص با ارائه آن راهی زندان نشود. مبلغ این وثیقه اعلامی نیز توسط قاضی بررسی و تعیین می گردد؛ شخص سندی معادل ارزش بیان شده را تهیه و تحویل دادسرا می دهد؛ تا برای کارشناسی و تعیین اصالت سند و همچنین ارزش ریالی ملک فرستاده شود.

ولی برای همه امکان تهیه سند به دلایل مختلف وجود ندارد و در مقابل نمی خواهد فضای آلوده زندان را تجربه کند؛ چون دیده شده فرد مجبور به تحمل زندان به خاطر اتهاماتی شده که بعدا تبرئه و بی گناهی اش اثبات گردیده است. در این موقع راحت ترین راه که در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه می رسد اجاره سند برای وثیقه گذاری است. این راه نه تنها فرد را از تحمل زندان خلاص می نماید؛ بلکه در این مدت قبل از صدور حکم قطعی می تواند به دنبال دلایل و مدارکی که بی گناهی اش را ثابت می کند جمع کرده و خود را خلاص نماید.

اجاره سند

سند اجاره ای

 یکی از موضوعات مهم در خصوص قرار تأمین کیفری و تأمین سند اجاره ای برای آزادی زندانی و متهم می باشد. زمانی که متهم در دادسرا حاضر می شود مقام قضایی بعد از تفهیم اتهام به وی، برای اینکه در مواقع ضروری در مرجع قضایی حاضر شود از وی ضمانت  أخذ می نماید.

قرار وثیقه یکی از قرارتامین کیفری سنگین در قانون آیین دادرسی کیفری است که در مورد جرایمی صادر می شود که خسارت به شاکی وارد شده است. خانواده متهم برای تهیه سند اجاره ای به اشخاصی مراجعه می کنند که هیچ گونه تخصصص حقوقی ندارند؛ به همین دلیل در بیشتر مواقع در دام افراد کلاهبردار گرفتار می شوند و پول خود را از دست می دهند.  بهترین راه حل برای تأمین سند اجاره ای برای آزادی متهم و زندانی وآگاهی ازقیمت سند اجاره ای مراجعه به وکلای دادگستری و دفاتر حقوقی است.

 مهمترین قرارهای تامین کیفری
 • بازداشت موقت
 • وثیقه
 • کفالت
 • صدور قراروثیقه و کفالت

بعد از این که مقام قضایی توانایی مالی وثیقه گذار یا کفیل را تشخیص داد، قرار کفالت یا قرار وثیقه را صادر می کند.

قیمت سند اجاره ای برای زندانی
قیمت سند اجاره ای برای زندانی
براساس ماده دویست و بیست و چهار قانون آیین دادرسی؛

بازپرس موظف است که به کفیل یا سندگذار تفهیم نماید؛ در صورتی که درمواقع ضروری متهم در مرجع قضایی حاضر نشود؛ یا سند گذار وی را معرفی نکند، مبلغ کفالت أخذ و وثیقه به نفع دولت ضبط می شود.

عدم توانایی متهم در معرفی وثیقه یا کفالت

قانونگذار در ماده دویست و بیست و شش قانون آیین دادرسی کیفری بیان نموده است؛

تا زمانی که متهم قرار وثیقه یا قرار کفالت را تامین نکند، به بازداشتگاه فرستاده می شود. متهم ده روز فرصت دارد که نسبت به قرار بازداشت موقت وعدم قبولی وثیقه اعتراض کند.

موارد صدور قرار بازداشت موقت

 براساس ماده دویست و سی و هفت قانون آیین دادرسی کیفری؛ در صورتی که متهم نتواند قرار وثیقه را تامین کند بازداشت می شود.

مواردی که برای متهم قرار بازداشت موقت صادر می شود:

 • جرم هایی که در قانون برای آن مجازاتهای سلب حیات، حبس ابد، قطع عضو … تعیین شده است
 • جرایمی که مبلغ دیه یک سوم دیه کامل یا بیشتر از آن شود
 • جرم هایی که برای آن در قانون، مجازات تعزیری درجه چهار تعیین شده است
 • جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی که مجازات تعزیری آن در قانون درجه پنج و بالاتر است
 • جرم های کلاهبرداری، ارتشاء اختلاس، خیانت در امانت، جعل و استفاده از سند مجعول، سرقت با  یک فقره سابقه محکومیت قطعی
 • جرایم اذیت و آزار زنان و اطفال

اجاره سند

رفع قرار بازداشت موقت

قانونگذار در ماده دویست و چهل و دو قانون آیین دادرسی کیفری بیان نموده است که:

 • در صورتی که دلیل بازداشت رفع شود بازپرس با توافق دادستان قرار بازداشت را لغو می کند.
 • در صورتی که دادستان با بازپرس در مورد رفع قرار بازداشت اختلاف داشته باشند مرجع صالح رسیدگی به این اختلاف دادگاه صالح می باشد.

رای وحدت رویه در مورد قرار بازداشت موقت

شماره رای: ۶۳۷

تاریخ رای: ۱۳۷۸/۰۶/۰۲

 خلاصه رای:

براساس بند چهار ماده  صد و هفتاد و یک قانون آیین دادرسی کیفری متهم می تواند در خصوص قرار بازداشت موقت اعتراض نماید.

قیمت سند اجاره ای تهران
قیمت سند اجاره ای تهران
 اهمیت قرار بازداشت موقت

اهمیت قرار بازداشت موقت که آزادی افراد را مورد تعرض و تهدید قرار داده و به طور کامل آن را سلب می نماید، اقتضاء می کند که صدور آن تابع قواعد و ضوابط دقیق و خاصی باشد و ساز و کارهای لازم به منظور کنترل و نظارت بر قرار موصوف در قانون پیش بینی شود.

این ضوابط ارتباط مستقیم با اصول مربوط به تضمین حقوق متهم در دادرسی عادلانه و منصفانه دارد. به همین علت امروز اصل صدور قرار بازداشت موقت در موارد خاص و استثنایی در اسناد بین المللی و حقوق کیفری کشورهای مختلف پذیرفته شده است.

قانون آیین دادرسی کیفری جدید واجد نوآوری هایی در این زمینه است. لغو موارد قرار بازداشت موقت الزامی، محدود نمودن جرایم مشمول صدور قرار بازداشت موقت، کاهش مدت بازداشت متهم و لزوم جبران خسارت ناشی از بازداشت غیرضروری؛ از جمله نوآورهای و تحولات مثبت و امکان صدور قرار بازداشت موقت توسط مقام تعقیب و عدم پیش بینی قاضی مستقل و ویژه بازداشت و آزادی متهم؛ نیز از نکات قابل نقد قانون جدید آیین دادرسی کیفری در باب قرار بازداشت موقت محسوب می شود.

قرار بازداشت موقت در آیین دادرسی کیفری

اصل (۳۲) قانون اساسی جمهوری مقدس‌ اسلامی ایران، مقرر می‌دارد که؛

هیچ کس را نمی‌توان دستگیر کرد؛ مگر به حکم و ترتیبی‌ که قانون مقرر می‌کند؛ در صورت بازداشت، موضوع اتهام باید با ذکر دلایل بلافاصله کتبا به متهم ابلاغ و تفهیم شود؛ حداکثر ظرف‌ مدت بیست و چهار ساعت پرونده مقدماتی به‌ مراجع صالحه قضائی ارسال؛ مقدمات‌ محاکمه در اسرع وقت فراهم گردد، متخلف از این اصل، طبق قانون مجازات می‌شود.

با توجه به اصل برائت، این اصل مسلم فقهی، که‌ در قانون اساسی نیز در اصل سی و هفتم مودر تأکید واقع شده است، اصل برائت است و هیچ کس از نظر قانون مجرم شناخته نمی‌شود؛ مگر اینکه جرم او در دادگاه صالح ثابت گردد و چون بازداشت موقت و حبس، خود نوعی‌ مجازات است.

بنابراین، به دستور اصل‌ سی و ششم قانون اساسی؛

حکم به مجازات و اجرای آن باید تنها از طریق دادگاه صالح و به موجب قانون باشد که در صورتی که‌ بازداشت موقت به علت نقص قانونی موجب‌ تضییع حق متهم گردد، عمل دادرس دادگاه یا قاضی تحقیق در شمول نهی و منع اصول‌ فوق الذکر واقع خواهد گردید.

دلایل تمایز گروه حقوقی ققنوس نسبت به سایرین

ما آماده ارائه خدمات متنوعی در این زمینه به شما همراهان گرامی مجموعه هستیم که شامل سند اجاره ای برای مرخصی موقت زندانی دائم و آزادی موقت زندانی تا قبل از صدور حکم و همچنین ارائه سند برای دادسرا و یا دادگاه می باشد.

گروه وکلای ققنوس با داشتن سابقه ای طولانی در خصوص ارائه مشاوره برای قیمت سند اجاره ای و اجاره سند بابت وثیقه و آزادی زندانی آماده کمک به شما خانواده های درگیر با این موضوع است تا در سریع ترین زمان ممکن و مدد خواهی از خداوند متعال شاهد بار حبس عزیزانتان را علاوه بر مشکلات دیگر تحمل نکنید.

تمامی مراحل کار ما صفر تا صد به صورت قانونی و همراه با آگاهسازی شما در مورد نحوه کار و استعلام قیمت سند اجاره ای صورت می گیرد و شما خود نیز می توانید با حضور در کنار کارشناسان شاهد و ناظر چگونگی انجام کارهایشان باشید.

مطالب مرتبط   مشاوره حقوقی

شیوه کاری گروه حقوقی ما چگونه است؟

به جهت اینکه ممکن است نیاز به سند برای شما به صورت اورژانسی رخ دهد؛ ما نیز در ساعات مختلفی از شبانه روز و همه روزه آماده شنیدن شرایط شما هستیم.

انجام کارهای اداری و بررسی های تخصصی ملک و سند به جهت این که بعد از مراجعه به دادسرا با مشکل مواجه نشوید و یا به خاطر تعلل مجبور به سپری کردن شب در بازداشت باشید همکاران ما مقدمات کار را قبلا انجام داده اند تا هر چه سریعتر مشکل وثیقه شما حل گردد.

همچنین لازم به ذکر است؛ محاسبه نرخ و هزینه اجاره سند و قیمت سند اجاره ای به وسیله کارشناسان انجام می گیرد. این محاسبه سطحی و درصد گونه نبوده و پس از بررسی موارد مختلف مثل نوع اتهام فرد و وضعیت ملک و همچنین مدت زمانی که ممکن است سند در گروی دادگاه بماند تعیین و بیان می گردد.

ما در مقاله قیمت سند اجاره ای سعی داشتیم موارد مرتبط را بررسی کنیم تا شما با آگاهی کامل در مسیر دریافت سند قدم بگذارید و در دام افراد سودجو در این حوزه نیفتید.

قیمت سند اجاره ای دادسرا
قیمت سند اجاره ای دادسرا

برای دریافت مشاوره قیمت سند اجاره ای برای دادگاه و دادسرا و پذیرش سند از طریق تلفن یا مراجعه حضوری با ما در ارتباط باشید. سئوالات خود را در خصوص قیمت سند اجاره ای از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگو خواهند بود. # اجاره سند

دیدگاهتان را بنویسید