اجاره سند برای وثیقه – وکلای ققنوس

5/5 - (6 امتیاز)

اجاره سند برای وثیقه

 

افرادی هستند که اسناد اجاره‌ای برای اجاره سند برای وثیقه زندانی در دادگاه و دادسرا یا اجاره سند برای مرخصی زندانی در اختیار دارند. این اسناد اجاره‌ای معمولا بطور سالیانه اجاره داده می‌شوند. وثیقه گذار با معرفی خود و سند ملک خود اقدام به توقیف سند ملک و آزادی متهم می‌کند. در این مدت فرد متهم وقت کافی جهت انجام امور حقوقی و اداری و گردآوری مدارک و مستندات برای دفاع از خود در اختیار خواهد داشت.

 

مشاوره اجاره سند برای وثیقه
مشاوره اجاره سند برای وثیقه
 

اجاره سند برای وثیقه توسط وثیقه گذار

وثیقه یا قرار وثیقه مبلغ مالی یا دارایی غیرمنقولی است که در ازای شرطی نزد طرف قرارداد یا دادگاه می‌گذارند. به عبارت دیگر آزادی فرد بازداشتی با تأمین قراروثیقه به این معناست که متهم تا زمان تشکیل دادگاه در خارج از زندان خواهد بود، اما در زمان تشکیل دادگاه باید پاسخگوی اتهامات باشد و در صورت مجرم شناخته شدن و محکومیت به زندان، دوباره به زندان برگردد. معمولاً برای آزادسازی مشروط فرد زندانی مبلغی متناسب به میزان جرم و اهمیت پرونده وی صادر می‌گردد که این مبلغ و محدودیت‌های آزادی فرد را قاضی پرونده مشخص می‌کند.

 قرار وثیقه به عنوان تأمین کیفری

براساس ماده ۱۳۲ قانون آیین دادرسی کیفری، به منظور دسترسی به متهم و حضور به موقع وی در موارد لزوم و جلوگیری از فرار یا پنهان شدن یا تبانی با دیگری، قاضی مکلف است پس از تفهیم اتهام به وی یکی از قرارهای تأمین کیفری را صادر کند؛ براساس ماده ۱۴۰ قانون آیین دادرسی کیفری، هرگاه متهمی که التزام یا وثیقه داده در موقعی که حضور او لازم بوده، بدون عذر موجه حاضر نشود، وجه‌التزام به دستور رئیس حوزه قضایی از متهم اخذ و وثیقه ضبط خواهد شد.

اگر شخصی از متهم کفالت نموده یا برای او وثیقه بسپرد و متهم در موقعی که حضور او لازم است، حاضر نشود، به کفیل یا وثیقه‌گذار اخطار می‌شود ظرف ۲۰ روز متهم را تسلیم کند. در صورت عدم تسلیم و ابلاغ واقعی اخطاریه، به دستور رئیس حوزه قضایی وجه‌الکفاله اخذ و وثیقه ضبط می شود.

 

جهت عضویت در اینستاگرام حقوقی کلیک کنید

اینستاگرام حقوقی

 

آزادی زندانی با قرار وثیقه

آزادی زندانی با قرار وثیقه وثیقه سند یا این که قرار وثیقه مبلغ مالی یا این که میزان دارایی غیرمنقولی می‌باشد. در قبال شرط وشروطی نزد طرف مورد قرارداد یا این که مرجع قضایی و دادگاه میگذارند. به عبارتی دیگر آزادی فرد و شخص بازداشتی با داشتن تأمین قرار وثیقه تامین میشود. تامین سند وثیقه به این معناست که فرد مجرم و متهم تا سپری شدن دوران تشکیل دادگاه در بیرون از زندان آزاد خواهد بود.

 

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید:

www.ghoghnooslaw.com

Rent_a_document_for_collateral

 

اسناد اجاره‌ای در چه مواردی کاربرد دارند؟

یک کاربرد اسناد اجاره‌ای مرخصی زندانی با وثیقه است. جهت اطلاع از چگونگی مرخصی زندانی با وثیقه باید گفت که فرد زندانی اقدام به درخواست مرخصی نموده و وثیقه گذار با مراجعه به زندان به معرفی سند خود اقدام می‌نماید.

  • در این مرحله دادیار زندان نسبت به معرفی کارشناس جهت بازدید ملک اقدام نموده؛ 
  • پس از بازدید و تائید گزارش کارشناس مبنی بر کافی بودن ارزش ملک؛
  • نسبت به قرار وثیقه اقدام به معرفی سند به سازمان ثبت اسناد و املاک می‌نماید.
  • پس از آن سند مربوطه در اداره ثبت اسناد در لیست بازداشتی‌ها قرار گرفته و در قسمت توضیحات سند قید می‌گردد.
  • در این مرحله وثیقه گذار با در دست داشتن نامه اداره ثبت اسناد جهت آزادی زندانی مراجعه می‌نماید.

اجاره سند برای وثیقه

ارائه اجاره سند برای وثیقه زندانی

یکی از خدمات گروه وکلای ققنوس ارائه اسناد اجاره‌ای برای وثیقه است. چنانچه نیاز به اسناد اجاره‌ای دارید می‌توانید با شماره 09101923725 تماس گرفته و به صورت رایگان از همکاران ما مشاوره بگیرد.

انواع اسناد اجاره‌ای

  • اجاره سند برای دادگاه و دادسرا
  • اجاره سند برای آزادی زندانی

تمام مراحل اجاره اسناد اجاره‌ای طی قرارداد رسمی و در حضور وکیل رسمی مجرب انجام خواهد گرفت. ازاینرو؛ هیچ مشکلی برای فرد وثیقه گذار و متهم به وجود نخواهد آمد. پس از طی مدت زمان اجاره طرفین نسبت به تسویه حساب کامل و عودت سند اقدام خواهند نمود.

هیات تحریریه ققنوس : اجاره سند برای وثیقه 

مطالب مرتبط   اجاره سند برای دادگاه | مطمئن - فوری

دیدگاهتان را بنویسید

تماس بگیرید
× واتساپ