وکیل جعل امضا متخصص در تهران

Rate this post

وکیل جعل امضا دارای تخصص و مهارت ویژه در طرح دعوای جعل امضا یا دفاع از متهم به این جرم است. وکیل جعل امضا یک وکیل پایه یک کیفری است که بر تمام قوانین و مقررات مربوط به جعل در حقوق ایران تسلط دارد و دارای تجربه چندین ساله در طرح این پرونده هاست. گروه وکلای ققنوس بهترین وکیل جعل امضا را به شما معرفی می کنند و پاسخگوی کلیه سوالات شما درباره جرم جعل امضا خواهند بود. برای آشنایی بیشتر با این جرم و انتخاب درست وکیل جعل امضا می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

وکیل جعل امضا

جعل به چه معناست؟

جعل یک جرم حرفه ای است که می تواند زیان های زیادی چه به لحاظ مادی و چه به لحاظ معنوی بر شخص بزهدیده وارد نماید. در تمام نظام های حقوقی دنیا جرم جعل در قانون مجازات پیش بینی شده است تا از این طریق از اصالت اسناد و مدارکی که مورد تایید قانون و جامعه هستند حمایت شود. در حقوق ایران متاسفانه تعریف مشخصی از جرم جعل در قانون مجازات اسلامی ارائه نشده است و صرفا مصادیق جعل و مجازات آن ها بیان شده است. اما تعریفی که در دکترین حقوقی توسط بسیاری از حقوقدانان از جرم جعل ارائه شده به این صورت است: تغییر متقلبانه حقیقت به زیان دیگری. در تعریفی دیگر، جرم جعل تغییر دادن یا ساختن متقلبانه یک نوشته یا سایر اشیاء مذکور در قانون یا خراشیدن یا تراشیدن آن اسناد به قصد جا زدن آن به عنوان اصل عنوان شده است.

مطالب مرتبط   قیمت سند اجاره ای جهت آزادی زندانی | اجاره سند

جعل اسناد رسمی به علت اعتبار بیشتری که دارند و در واقع اصالت آن ها توسط ماموران رسمی مورد تایید قرار گرفته، مجازات بیشتری نسبت به جعل اسناد عادی دارد. جرم جعل امضا نیز یکی از انواع جعل است که در قانون به آن اشاره شده و برایش مجازات تعیین شده است. در قسمت بعد به جرم جعل امضا و مجازات آن در قانون می پردازیم.

وکیل جعل امضا

جرم جعل امضا چیست و چه مجازاتی دارد؟

در قانون مجازات اسلامی میان جعل مقامات رسمی و جعل افراد عادی تفکیک به عمل آمده است. جعل امضای مقامات رسمی به علت اهمیت فرامین آن ها با مجازات بیشتری رو به روست و حتی می تواند در شدیدترین حالت 15 سال حبس برای مرتکب آن داشته باشد.

جعل امضای مقامات رسمی

ماده 524 این قانون درباره جعل امضای مقامات رسمی می گوید: هر کس احکام یا امضاء یا مهر یا فرمان یا دستخط مقام رهبری و یا روسای سه قوه را به اعتبار مقام آنان جعل کند یا با علم به جعل یا تزویر استعمال نماید به حبس از سه تا پانزده سال محکوم خواهد شد.

در بند یک ماده 525 نیز جعل احکام یا امضاء یا مهر یا دستخط معاون اول رئیس جمهور یا وزراء یا مهر یا امضای اعضای شورای نگهبان یا نمایندگان مجلس شورای‌اسلامی یا مجلس خبرگان یا قضات یا یکی از روسا یا کارمندان و مسوولین دولتی از حیث مقام رسمی آنان جرم انگاری شده و مجازات 1 تا 10 سال حبس دارد.

جعل امضا توسط کارکنان دولتی

در ماده 532 قانون مجازات، جعل امضا توسط کارکنان دولتی جرم تلقی شده است: هر یک از کارمندان و مسوولان دولتی که در اجرای وظیفه خود در احکام و تقریرات و نوشته ‌ها و اسناد و سجلات و دفاتر و غیر آنها از ‌نوشته ‌ها و اوراق رسمی تزویر کند اعم از این که امضاء یا مهری را ساخته یا امضاء یا مهر یا خطوط را تحریف کرده یا کلمه ‌ای الحاق کند یا اسامی اشخاص ‌را تغییر دهد علاوه بر مجازات‌های اداری و جبران خسارت وارده به حبس از یک تا پنج سال یا به پرداخت 50 میلیون تا 250 میلیون ریال جزای نقدی‌ محکوم خواهد شد.

مطالب مرتبط   تامین خواسته از درخواست تا اجرا

جعل امضا توسط افراد عادی

در ماده 533 قانون مجازات، جعل امضا توسط افراد عادی که از کارکنان دولتی نیستند، به عنوان جرم بیان شده و مجازات آن به این ترتیب است: اشخاصی که کارمند یا مسئول دولتی نیستند هرگاه مرتکب یکی از جرایم مذکور در ماده قبل شوند علاوه بر جبران خسارت وارده به حبس از شش ماه تا سه سال یا 50 میلیون تا 250 میلیون ریال جزای نقدی محکوم خواهند شد.

وکیل جعل امضا با تسلط به شرایط و مقررات هر یک از این عناوین مجرمانه و قواعد عمومی حقوق کیفری پرونده شما را به طور حرفه ای در دادسرا و دادگاه پیگیری و تعقیب می کند و به شما در کسب نتیجه مطلوب از روند دادرسی یاری می رساند.

ویژگی های بهترین وکیل جعل امضا

وکیل جعل امضا باید در رشته حقوق جزا و جرم شناسی تحصیل کرده باشد تا بر کلیه قوانین کیفری و به خصوص مقررات مربوط به جرم جعل امضا تسلط کافی داشته باشد. وکیل جعل امضا کسی است که سابقه چندین ساله در شکایت از جرم جعل امضا یا دفاع از متهم به این جرم در محاکم کیفری دارد و به خوبی با روند و تشریفات رسیدگی به این پرونده ها آشناست. در پرونده های جعل امضا نظرات کارشناسی متخصصان خط شناسی و جعل امضا در نظر قاضی پرونده تاثیر مهمی می گذارند. وکیل جعل امضا با درخواست نظر کارشناسی برای بررسی امضای مورد نظر در راستای دفاع از موکل خود تلاش می کند و نقش مهمی در پرونده دارد. برای برخورداری از بهترین وکیل برای جعل امضا با گروه وکلای ققنوس تماس بگیرید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کرده و خدمات مورد نیاز دیگر را به شما ارائه دهند.

مطالب مرتبط   وکیل پرونده های پزشکی با قیمت استثنائی

وکیل جعل امضا

در این بخش به سوالات متداول شما درباره وکیل جعل امضا پاسخ می دهیم:

مجازات جرم جعل امضا چیست؟

مجازات جعل امضا بسته به اینکه امضای چه کسی جعل شده باشد یا شخص جاعل چه کسی باشد متفاوت است. مجازات دقیق هر یک از این موارد در مقاله بالا به شما معرفی شد.

جعل امضا چگونه به اثبات می رسد؟

وکیل جعل امضا شما را در این امر یاری می نماید ضمن اینکه برای اثبات جعل امضا از نظرات کارشناسان این حوزه استفاده می شود و در نهایت قاضی پرونده نظرش را درمورد وقوع جعل یا عدم وقوع آن اعلام می کند.

دیدگاهتان را بنویسید