وکیل دادسرای کارکنان دولت

5/5 - (1 امتیاز)

وکیل دادسرای کارکنان دولت : عملکرد کارکنان دولت به علت جایگاه شغلی ویژه ای که دارند اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل قانون گذار برای جلوگیری از خطاهای آنان در راستای انجام وظایف خود، مواردی را به عنوان جرم در نظر گرفته و برای آن ها مجازات تعیین کرده است. برای رسیدگی تخصصی به این جرایم، شعبه ای از دادسراهای عمومی به عنوان شعبه تخصصی تعیین شده است که به ان دادسرای کارکنان دولت می گویند.

وکیل دادسرای دولت کسی است که به جرایمی که در صلاحیت دادسرای کارکنان دولت هستند و نحوه طرح دعوا و پیگیری پرونده در این دادسرا تسلط ویژه دارد و می تواند به شما کمک کند. گروه وکلای ققنوس علاوه بر پاسخگویی به انواع سوالات شما درباره دادسرای کارکنان دولت، بهترین وکیل دادسرای کارکنان دولت را به شما معرفی می نمایند. برای آشنایی بیشتر با وکیل دادسرای کارکنان دولت می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

وکیل دادسرای کارکنان دولت

دادسرای کارکنان دولت چیست؟

دادسرا به طور کلی یکی از مراجع قضایی کیفری است که در اولین مرحله شکایات کیفری در آنجا طرح می شوند. ریاست دادسرا با دادستان است که کشف جرم، تحقیقات مقدماتی درباره جرم و تعقیب متهم را به عهده دارد. بنابراین شکایت در ابتدا در دادسرا طرح می شود و پس از طی فرایند قانونی اگر عملی که از آن شکایت شده توسط دادسرا جرم شناخته شود، قرار جلب به دادرسی صادر می شود و پرونده به دادگاهی که برای رسیدگی به آن جرم صلاحیت دارد، فرستاده می شود.

دادسرای کارکنان دولت یک شعبه تخصصی از دادسرای عمومی و انقلاب است که به وطر تخصصی به جرایم کارکنان دولت رسیدگی می کند. منظور از شعبه تخصصی شعبه ای است که توسط رئیس قوه قضاییه انتخاب شده تا از لحاظ موضوعی به جرایم خاصی رسیدگی کند. برای مثال می توان به دادسرای جرایم رایانه ای، دادسرای جرایم اقتصادی، دادسرای جرایم پزشکی و دارویی و … اشاره کرد که هر کدام به جرایم خاصی می پردازند. البته باید گفت رسیدگی تخصصی این شعب به جرایم خاص، مانع از رسیدگی آن ها به جرایم دیگر نمی شود. برای مثال ممکن است دادسرای کارکنان دولت به جرم سرقت توسط یک فرد عادی رسیدگی کند و این امر هیچ منع قانونی ای ندارد.

مطالب مرتبط   قرار بازداشت|هر آنچه باید در باره قرار بدانید

جرایم دولتی چه جرایمی هستند؟

جرایم دولتی جرایمی هستند که کارکنان دولت به موجب جایگاه شغلی خود و به نوعی با سوءاستفاده از این جایگاه شغلی مرتکب می شوند. جرایم دولتی در قانون مجازات اسلامی از مواد 570 به بعد ذکر شده اند. این جرایم شامل مواردی مانند تصرف غیر قانونی در اموال عمومی و دولتی، کلاهبرداری، اختلاس، ارتشا، تبانی در معاملات دولتی، بازداشت و حبس غیر قانونی، اعمال نفوذ، سلب حقوق و آزادی های مردم، استفاده از مقام و … است که هر کدام مجازات های مخصوص به خود را دارند. برای آشنایی با مجازات هر یک از این جرایم و نحوه شکایت از آن ها می توانید با وکیل دادسرای کارکنان دولت که گروه وکلای ققنوس به شما معرفی می کنند مشورت نمایید.

وکیل دادسرای کارکنان دولت

وکیل دادسرای کارکنان دولت در تهران

دادسرای کارکنان دولت در تهران به اختصار دادسرای ناحیه 28 نامیده می شود که در میدان 15 خرداد واقع شده است. شما می توانید با استفاده از وکیل دادسرای کارکنان دولت در تهران، شکوائیه ای مستدل و مستند به قوانین و مقررات مربوطه تهیه کنید و با ارئه آن به دادسرای کارکنان دولت در تهران یا همان دادسرای ناحیه 28، از جرایم دولتی شکایت نمایید.

وکیل دادسرای کارکنان دولت علاوه بر تنظیم شکوائیه، در جلسات رسیدگی به پرونده در دادسرا و دادگاه شرکت می کند و با استفاده از دانش و تخصص خود در این پرونده ها به شما کمک خواهد کرد. گروه وکلای ققنوس، بهترین وکیل دادسرای کارکنان دولت را به شما معرفی می نمایند. برای استفاده از خدمات گروه وکلای ققنوس با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط   جرم قاچاق | جرایم مرتبط و مجازات آن از منظر قانون

وکیل دادسرای کارکنان دولت

در این بخش به سوالات متداول شما درباره وکیل دادسرای کارکنان دولت پاسخ می دهیم:

دادسرای کارکنان دولت چیست؟

دادسرای کارکنان دولت شعبه ای تخصصی از دادسرای عمومی و انقلاب است که به جرایم دولتی کارکنان دولت رسیدگی می کند.

جرایم دولتی چه جرایمی هستند؟

جرایم دولتی جرایمی هستند که در قانون مجازات اسلامی ذکر شده اند و توسط کارکنان دولت انجام می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید